Murals (2008) by PHANTAST - Graffiti - Cultural Music & Art Association inc. - 98 Milne St. Benleigh

photo-49 20_yearsFACLIE IN SFESNIC, CETATE PE VIRF DE MUNTE.

CONSILIUL PAROHIAL AL  BISERICII NOASTRE "SF.DIMITRIE IZVORITORUL DE MIR,  SF. DIMITRIE BASARABOV, SF. ANDREI SI SF. DOCTOR PANTELIMON" DIN BRISBANE - AUSTRALIA MULTUMESTE TUTUROR PARTICIPANTILOR LA PREGATIRI SI LA SARBATORIREA CELOR 20 DE ANI IN BISERICA PROPRIE.

 MULTUMIRI SPECIALE PREASFINTITULUI MIHAIL, EPISCOPUL ROMANILOR DIN AUSTRALIA SI NOUA ZEELANDA CARE A SAVIRSIT SF.LITURGHIE ARHIEREASCA SI A BINECUVINTAT STRADANIA PREOTULUI SI A INTREGII COMUNITATI DIN JURUL BISERICII NOASTRE.

pantoc"DOAMNE, DOAMNE, CAUTA DIN CER SI VEZI SI CERCETEAZA VIA ACEASTA PE CARE A SADIT-O DREAPTA TA SI O DESAVIRSESTE PE EA!"

 CTITORII CARE AU PLECAT DINTRE NOI SI S-AU ASCUNS PRINTRE PIETRELE CIMITIRULUI AU FOST POMENITI LA PARASTAS: "VESNICA LOR POMENIRE"

photo-48BUCURIA ANIVERSARII A FOST INTREGITA  DE BOTEZUL FETITEI IMANI-GABRIELA.

Archived News

SFD Log In