Murals (2008) by PHANTAST - Graffiti - Cultural Music & Art Association inc. - 98 Milne St. Benleigh

Un inginer pensionar ureaza parintelui Ion tot binele

Doresc sa va urez “Ani multi fericiti cu sanatate si bucurii “, pentru a sluji biserica noastra ca si pina acum. Va felicit pentru activitatea de slujire facuta cu credinta si daruire, realizind slujbe frumoase. In acelasi timp va multumesc pentru initiativa dumneavoastra si munca prestata de indrumare, coordonare si efectiv fizica la refacerea bisericii noastre, munca efectuata cu participarea credinciosilor si cu fonduri din contributii. Sint un membru participant cu regularitate la slujbele religioase. Am participat si prin munca fizica la refacerea bisericii ( 2007-2009), dar trebuie sa recunosc, nu in masura in care era nevoie. In final, va doresc viata lunga, cu realizari cit mai frumoase.

Constantin C., inginer pensionar in virsta de 82 de ani ( 15 Iunie 2010)

Archived Letters

SFD Log In